Dołącz do nas

Klub Szachowy
Jagiellonia Białystok

Drogi Rodzicu,

Klub Szachowy Jagiellonia Białystok jest kontynuatorem prowadzonej od 2012 roku działalności Szkółki Szachowej w Białymstoku, która dała się poznać jako najbardziej prężny ośrodek szkoleniowy i organizator życia szachowego najmłodszych miłośników królewskiej gry na Podlasiu.

W grudniu 2017 roku, za zgodą włodarzy piłkarskiej Dumy Podlasia, zarejestrowaliśmy Klub i otrzymaliśmy przyzwolenie na używanie nazwy, barw i JOTKI, tych samych których używają piłkarze Ekstraklasy! Niesieni na fali entuzjazmu już w maju 2018 roku Danuta Zarzycka i Oskar Chiszko w żółto-czerwonych barwach sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski do lat 6, a Klub Szachowy Jagiellonia Białystok mógł cieszyć się z miana najlepszego w kraju w najmłodszej kategorii wiekowej. W sierpniu 2018 8-letni wówczas Krzysztof Wojtacha wywalczył miejsce na podium Mistrzostw Polski w szachach szybkich i srebrny medal w szachach błyskawicznych. Kolejny rok przyniósł dwa kolejne, tym razem brązowe medale Hani Lipiec i Kuby Perkowskiego na Mistrzostwach Polski do lat 6. Niezwykle trudne 2020 i 2021 nie przerwały naszej pracy i nie przekreślił marzeń o kolejnych sukcesach. Przesunięty z maja na październik 2020 roku termin Mistrzostw Polski dał nam więcej czasu na przygotowania i intensywny trening. Wspólne starania zawodników, ich rodziców i trenerów zaowocowały tytułem Mistrzyni Polski do lat 6 wywalczonym przez Elizę Dąbrowską i srebrnym medalem zdobytym przez Filipa Roszkowskiego, a Klub Szachowy Jagiellonia Białystok po raz kolejny został zwycięzcą klasyfikacji drużynowej, najlepszym polskim klubem szachowym w kategorii dzieci do lat 6 i 7. Kilka miesięcy temu, w czerwcu 2021 roku, wywalczonym podium Mistrzostw Polski do lat 8 cieszył się wraz z nami Kuba Perkowski.

W sztabie szkoleniowym Klubu Szachowego Jagiellonia Białystok pracuje dziś czterech trenerów. Zajęcia dla najmłodszych i początkujących jak co roku poprowadzi Jarek Galej, doświadczony i utytułowany szkoleniowiec, który wraz ze swoimi podopiecznymi i ich Rodzicami może poszczyczyć się zdobyciem w latach 2014-2021 aż dziesięciu medali Mistrzostw Polski w najmłodszej, uznawanej przez Polski Związek Szachowy, kategorii wiekowej. Nikt inny nie potrafi lepiej rozpalić w dzieciach zapału, entuzjazmu i miłości do szachów.

Eliza Dąbrowska - Mistrzyni Polski do lat 6 (Poronin 2020)

Filip Roszkowski - Wicemistrz Polski do lat 6 (Poronin 2020)

Trenerzy (od lewej) Jarosław Galej i Rafał Roszkowski z podopiecznymi na Mistrzostwach Polski do lat 6 i 7 w Poroninie (2020).

Historia pisze się na naszych oczach.

Bądź jej częścią!

Dziękujemy!

Oferta

 • zajęcia 2 razy w tygodniu trwające ok. 45 minut (najmłodsze i początkujące grupy)
 • dwa cykle: poniedziałek-środa lub wtorek-czwartek
 • godziny popołudniowe (17:00 - 19:30)
 • małe grupy treningowe (6-8 osób)
 • wygodne sale treningowe:
  Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
  ul. Zwycięstwa 14/3 (bezpłatny parking)
 • opłata miesięczna: od 150 zł
 • zniżki dla rodzeństw
 • dostęp do internetowej platformy szkoleniowej Szkółki Szachowej
 • materiały do pracy samodzielnej w domu poprzez aplikację
 • dla nowych członków opłata startowa 100 zł płatna w drugim miesiącu szkolenia (kolejna osoba z rodzeństwa nie płaci)
 • brak umowy - możliwość rezygnacji z zajęć w każdym momencie
 • wsparcie trenerskie podczas lokalnych i wyjazdowych turniejów szachowych
 • imprezy integracyjne podczas całego roku: wspólne wyjazdy na turnieje, ognisko, wycieczki itp.

Informacja dodatkowa:

Informacja na temat terminów poszczególnych grup będzie rozsyłana indywidualnie do osób które się do nas zgłoszą i zostaną przyjęte.

Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco z informacjami.