Przed godziną zakończył się Pierwszy Turniej o Puchar Szkólki Szachowej w Białymstoku. W grupie B  startowli  zawodnicy urodzeni w roku 2007. Pierwsze miejsce zajął Igor Jurewicz, przed Jakubem Jaroszukiem i Bartkiem Grądzkim. Wszyscy reprezentowali Szkółkę Szachową. Najlepszą zawodniczką tej grupy  okazała się także nasza szachistka – Gabrysia Spisak, która zajęła jednocześnie wysoką – 4 lokatę w klasyfikacji generalnej.  W  rok starszej grupie A "złoty" Puchar do domu zabrał Szymaon Płachcińki, "srebrny" Szymon Klimiuk a brązowy nasza zawodniczka Ola Grądzka. Cała medalowa trójka zdobyła po 6 punktów w 7 rozegranych partiach i o koloejności musiała zadecydować punktacja dodatkowa.  Więcej informacji w zakładkach: "polecane turnieje" i "nasze sukcesy". Zdjęcia z turnieju w galerii.