To już siódmy raz, tradycyjnie na tydzień przed zimowymi feriami, odbył się Mój Pierwszy Turniej. Najważniejsza, podziwiana przez całe polskie środowisko szachowe impreza roku, na której tym razem zadebiutowało ponad 120 młodych miłośników królewskiej gry. To tu, na tej imprezie, od lat rozpoczynają się kariery przyszłych Mistrzów Polski do lat 6 i 7. Może i tym razem poznaliśmy kolejnego medalistę? Przekonamy się już za kilka miesięcy. W kwietniu pojedziemy w góry, do Szczyrku, aby powalczyć o najwyższe cele.

Tegoroczny MPTSz zgromadził rekordową liczbę uczestników. Oddzielnie, ale równolegle odbywały się turnieje dziewcząt i chłopców. Uprawnionymi do gry były, jak co roku, wyłacznie dzieci 7-letnie i młodsze, które wcześniej nie grały w żadnym oficjalnym turnieju szachowym. Klasyfikację drużynową wygrał Klub Szachowy Jagiellonia, nasi wychowankowie z ulicy Kalinowej, trenujący pod czujnym okiem Pana Jarka. Okazały puchar za drugie miejsce powędrował do Przedszkola Samorządowego nr 12, a za trzecie do PS nr 36 z Białegostoku. W obu placówkach zajęcia szachowe organizuje KSz Jagiellonia, a dzieci dwa razy w tygodniu odwiedza tam ten sam Jarek Galej. Indywidualnie wśród chłopców zwyciężył Kuba Perkowski (2013, KSz Jagiellonia) przed Bartkiem Wójcikiem (2012, PS nr 12) i Adrianem Ościłowskim (2012, KSz Jagiellonia). Wsród dziewcząt najlepsza była przesympatyczna Hania Lipiec (2013, SSP nr 1 STO Łódź), a za nią uplasowały się: Oliwka Dyszkiewicz (2012, PS nr 12) i Pola Ostapowicz (2012, KSz Jagiellonia). W bardzo ważnej dla nas klasyfikacji rocznika 2014 turniej wygrali Jagiellończycy: Adam Mazerski i Eliza Dąbrowska. 

Za nami kolejny, i ponownie pierwszy prawdziwy turniej dla ponad 120 uczestników. Było mnóstwo emocji, twardej walki, ale też świetnej wspólnej zabawy. Gratulujemy wszystkim ambitnym młodym szachistom, bez wyjątku i bez wzgledu na końcowy wynik. Mamy nadzieję że dziś, 13 stycznia 2019 roku, pomogliśmy niejednemu z Was rozpocząć prawdziwą wielką życiową przygodę.