Dziś po południu zakończył się Memoriał im. Ludwika Zamenhofa, prawdziwy szachowy maraton w międzynarodowej obsadzie. W naszej sztandarowej grupie D (dzieci urodzone w roku 2008 i młodsze) aż 21 z 41 uczestników to zawodnicy Szkółki Szachowej. Siedmiu (!) z nich zdobyło lub podniosło kategorie szachowe. Wśród nich 5-latkowie Zosia Kicińska i Szymek Dunda. Brawo! Walka o 1 lokatę trwała do ostatniej 9 rundy. Pierwsza szachownica stała sie polem prawdziwej bitwy o zwycięstwo w całym turnieju. Starli się mający na koncie po 7 pkt: nasz Kuba Nikołajuk i przyjezdny z Grodna Maryan Zhukevich. Remis dawał końcowy sukces Kubie, niestety  musiał on tym razem uznać wyższość kolegi zza wschodniej granicy  a sam spadł na najbardziej nieprzyjemną 4 pozycję. Szkoda. Drugie miejsce zasłużenie wywalczył Hubert Sokołowski a trzecie niezawodna Klara Szczotka, stając się oczywiście najlepszą dziewczynką grupy turniejowej.

W starszych grupach B i C zaprezentowało sie kolejnych 20 (dwudziestu!) Szkółkowiczów. Razem było więc nas 41, obojga płci reprezentujących  roczniki od 2004 do 2010. Na największe brawa zasłużyli: Marta Zubrycka, zdobywczyni II kategorii szachowej i Maja Garbowska, najlepsza kobieta w grupie C (4 w klasyfikacji generalnej)

Popularny Zamenhof zakończył pełen spektakularnych sukcesów rok zawodników Szkółki Szachowej. Mówi sie że 2016 ma być jeszcze lepszy, czego wszystkim naszym Młodym Wojownikom i ich Rodzicom …. no dobrze …. i sobie samym życzą trenerzy SzSz. Zawsze do usług!